Rychlé kontakty

tel: + 420 775 740 095
tel: + 420 777 666 601
e-mail:
Připojení k internetu

V celém středisku je zdarma připojení k internetu a v každém apartmánu naleznete satelitní televizi.

Informace

návštěvnost:
online: -
dnes: -
celkem: -

Tipy na výlety


Okolí Zlatníku je snadno dostupné automobilem a nabízí možnost příjemně i dobrodružně strávených dnů i odpoledních výletů.Blízké okolíVzdálenější okolí

Blízké okolíBozkovské dolomitové jeskyně


(Vzdálenost 11 km)

Bozkovské dolomitové jeskyně Bozkovské dolomitové jeskyně leží na severním svahu obce Bozkov v kopcovité podkrkonošské krajině. Vchod do podzemí byl objeven náhodně krátce po válce. Teprve v roce 1957 byl objeven podzemní systém chodeb, zčásti zatopených vodou. Jeskyně jsou přístupné. Součástí jeskyní je největší podzemní jezero v Čechách.


» více informacíRoztocký mlýn


(Vzdálenost 11 km)

Roztocký mlýn Typický podkrkonošský mlýn stojí na samotě v romatickém údolí v Roztokách u Semil. V tomto mlýně provozoval řemeslo nepřetržitě tři stolotí mlynářský rod Fiedlerů. V průběhu druhé světové války, konkrétně 12.listopadu 1941, byl provoz mlýna zastaven. Po válce už provoz nebyl obnoven a tradice tak byla přerušena. Tradici mlynářského řemesla oživil až syn posledního mlynáře ing. Bohumil Novotný. Po náročné rekonstrukci započaté roku 1990 zde dnes můžeme vidět unikátní expozici. Raritou je štoska exponát zařízení na čištění krupice z roku 1840, dnes jediný zachovalý exponát v celé republice. Pro děti je ve mlýně připravena i malá výstavka loutek a Čert Roháček který Vám splní tajné přání. Mlýn je veřejnosti přístupný od 1.května do 30.září, denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin. Pokud pojedete autem, musíte zastavit na návsi odkud je to mlýna cca 10 minut pěšky a cesta je značena směrovkami.


» více informacíNávarov


(Vzdálenost 5 km)

Návarov Zřícenina hradu Návarov se rozkládá na vysoké skále nad řekou Kamenice. Původně gotický hradu ze 14. století ze kterého se zachovalo torzo palácových. zdí s příkopy.


» více informacíVýletní areál Pěnčín


(Vzdálenost 14 km)

Výletní areál Pěnčín Pěnčínsko nacházející se v půli cesty mezi Železným Brodem a Jabloncem nad Nisou je charakteristické svou sklářskou a bižuterní tradicí. Oblast je však zajímavá i svými přírodními krásami, dalekými výhledy jakož i množstvím kulturních památek.

Areál nabízí možnost:


  • navštívit souhrnou prohlídku výroby skleněných perlí a kozí farmy
  • projet se vozem taženým koňmi po starých formanských cestách
  • absolvovat projížďku vyhlídkovým vláčkem na blízkou rozhlednu Černá Studnice
  • nakoupit si skleněné perle, bižuterii a další skleněné předměty v podnikové prodejně
  • pochutnat si na specialitách z kozího sýra či masa v restauraci "U Brusírny"
  • nakoupit si ve specializované prodejně kozí sýry a další produkty z kozího mléka

» více informacíKozí farma & Brusírna perlí


(Vzdálenost 14 km)

Kozí farma & Brusírna perlí Jsou největšími lákadly areálu Pěnčín. V kozí farmě si můžete projít všechny fáze výroby kozího sýra, vidět živé kozy skotačící ve výběhu a samozřejmě kozí sýr ochutnat a také si ho odvézt domů. Kromě koz tu mají koně, krávy, ovce, pávy, kachny, perličky a další zvířata, která patří ke každé správné farmě.
Od pondělí do soboty se můžete zúčastnit prohlídky brusírny skleněných perlí. Návštěvníci shlédnou celý proces výroby od mačkárny, kde se perle formují z nažhavených skleněných tyčí, po leštírnu, kde jim dodávají glanc.
Občerstvení je pro Vás připraveno přímo ve Výletním areálu v restauraci "U Brusírny", kde naleznete bohatý výběr jídel včetně specialit z kozího masa a kozích sýrů (salonek, letní terasa s dětským koutkem).


» více informacíVlastivědné museum pro Vysoké nad Jizerou a okolí


(Vzdálenost 7 km)

Vlastivědné museum pro Vysoké nad Jizerou a okolí Muzeum horského města ve svých expozicích představuje návštěvníkům především historii města a jeho okolí a život dřívějších generací. Jedním z významných exponátů který upoutá zájem je mechanický betlém. Otevřeno v létě i v zimě, denně mimo pondělí od 8.30 - 12.00 a 13.00 - 16.00


» více informacíPamátník zapadlých vlastenců


(Vzdálenost 8 km)

Památník zapadlých vlastenců Nachází se v obci Paseky nad Jizerou. Je věnován odkazu místního písmáka Věnceslava Metelky a spisovatele K.V.Raise, podle jehož románu dostal rovněž název. Památník vybudovali v prostorách farní budovy místní občané. Připomíná historii české obce a její všední život, řemesla, hospodaření, ale i divadelní a hudební tradici. Expozice Krkonošská houslařská škola představuje Věnceslava Metelku jako zakladatele školy a Paseky jako kolébku houslařství. Vedle dalších exponátů je zde bohatá sbírka hudebních nástrojů.


» více informacíMuzeum techniky a Kryštofovy (strojní) Lázně


(Vzdálenost cca 24 km)

Muzeum techniky a Kryštofovy (strojní) Lázně Toto netradiční muzeum se nachází v Hájích nad Jizerou v místní části Loukov asi 5 km od Semil (směr Jilemnice, v Loukově vpravo přes most - první dům za mostem). Návštěvníci si zde mohou prohlédnout unikátní motoristickou sbírku - historické automobily, motocykly a jejich příslušenství a také kolekci historických radiopřijímačů. Nejnovějším a zároveň nejunikátnějším exponátem je ponorka s českým patentem. Muzeum je otevřeno denně od května do října v 10 - 17 hodin. Jindy budete vítáni po telefonické domluvě.


» více informacínahoru


Vzdálenější okolíCentrum BABYLON


(Vzdálenost 39 km)

Centrum BABYLON Největší krytý zábavní komplex v České republice a unikátní aquapark s možností celodenního pobytu - soustava bazénů, tobogany a další vodní atrakce, sauny, masáže, parní lázně, vířivky, jeskyně, akvária, palmy, venkovní terasy, originální interiery.Centrum Babylon dále nabízí , Lunapark, Bowling, Casino, diskotéku, nákupní městečko s více jak 60 malebnými obchůdky, více jak desítku gastronomických provozů, prostory pro kongresovou a firemní turistiku, masáže, solárium, kadeřnictví, aerobik a jiné.


» více informacíZoo Liberec


(Vzdálenost 39 km)

Zoo Liberec Nejstarší Zoo v ČR.Raritou zoologické zahrady v Liberci jsou Takini zlatí a Bílí tygři. Zoologická zahrada v Liberci se může pochlubit i svým chovem dravců, ve kterém dosáhla velkých úspěchů. Dále je její chloubou pavilon tropů, kde můžete shlédnout nepřeberné množství tropických živočichů a ptactva. Krmení lachtanů, kteří k zoologické zahradě neodmyslitelně patří, je zážitkem, na který jen tak nezapomenete.


» více informacíBotanická zahrada Liberec


(Vzdálenost 39 km)

Botanická zahrada Liberec Botanická zahrada v Liberci se bohatstvím svých sbírek řadí na přední místo evropských zařízení tohoto druhu. V poslední době byly unikátní sbírky rozšířeny o světově uznávanou kolekci masožravých rostlin.


» více informacíHrad Trosky


(Vzdálenost cca 35 km)

Hrad Trosky Zřícenina hradu Trosky je symbolem a charakteristickou dominantou turistické oblasti Český ráj. Hrad byl postaven na dvou čedičových homolí asi v roce 1380. Na obou čedičových vrších jsou postaveny věže.


» více informacíPrachovské skály


(Vzdálenost cca 50 km)

Prachovské skály Pískovcové skalní město na jižním okraji Českého ráje v zalesněném terénu, 7 km severo-západně od Jičína. Rozlohou je neveliké, ale turisticky a horolezecky bohaté skalními seskupeními s prehistorickými nálezy. Prachovské skály jsou státní přírodní rezervací a chráněny již od roku 1933.


» více informacínahoruPočítadlo návštěv